• image
  • image
Previous Next

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

       W czwartek 25.01.2018r. wychowankowie klasy "0" zaprosiły na swój występ babcie i dziadków. Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej. W przygotowaniach do tego ważnego wydarzenia bardzo pomogli rodzice. Goście zasiedli przy pięknie nakrytych stołach. Dzieci z pomocą pani Hani i pani Agaty przygotowały dla swoich bliskich specjalny program. Wykonały taniec, zaśpiewały piosenki oraz wyrecytowały wierszyki. Bardzo podobała się gościom bajka kociewska "Łgarz". Po występach i wręczeniu upominków przyszedł czas na słodki poczęstunek. Nie zabrakło też konkursów i wspólnego tańca.

        W środę 24 stycznia odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Jak co roku, tak i tym razem goście nie zawiedli. Na uroczystość przybyło 70 babć i dziadków. Uroczystość przygotowali uczniowie klas   I- III wraz z wychowawczyniami: p. Adelą Pawlak, p. Krystyną Dawidowską oraz p. Renatą Liss. 

        Po krótkim powitaniu przybyłych gości głos zabrały dzieci z klasy I, które przygotowały inscenizację pt. ,,Różne bywają babcie" oraz zaśpiewały piosenki ,,Moja babcia i mój dziadek", ,,Czacza dla babci i dziadka", ,,Pastuszek bosy" i  ,,Nowy Roczek". Piosenkę ,,Babcia tańczy rocendrola'' solo zaśpiewał Oskar Ossowski.

 

      Klasa III zaprezentowała wiersze i piosenki o babci i dziadku. Dzieci zaśpiewały piosenkę ,,Pięknie żyć", ,,U babci jest słodko", ,,Na dzień Babci i Dzień Dziadka". Na koniec każde dziecko odczytało z zeszytu przygotowany wcześniej opis swojej babci lub dziadka. Opisy były naprawdę ciekawe i wywołały niemałe poruszenie na sali. 

 

     Następnie  wystąpiła klasa II, która przygotowała inscenizację pt.,,Kto to jest babcia?". W trakcie występów dzieci zaśpiewały piosenki takie jak: ,,Piosenka dla babci i dziadka", ,,Walczyk dla babci", ,,Z moim dziadkiem jest wesoło". Dzieci podziękowały dziadkom za troskę i opiekę. Za to, że uczą ich jak być dobrym , uczynnym, uczciwym, ciepłym i wrażliwym. Po odśpiewaniu 100 lat dzieci złożyły  swoim babciom i dziadkom życzenia i wręczyły laurki. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem.

 

 

 

Niedziela18KwiecieńTydzień 15