• image
  • image
Previous Next

TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ

W niedzielę 05.07.2015r. przy pięknej, upalnej pogodzie odbył się X Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej organizowany przez PSP w Zelgoszczy. Dzięki wsparciu Krzysztofa Klina w tym roku pula nagród przekroczyła wartość 400zł, a każdy z uczestników oraz kibice mogli częstować się pysznymi lodami.

 

Do turnieju zgłosiło się dziewięć par:

1. Szymon Landowski i Bartosz Muller

2. Szymon Słomski i Dawid Małecki

3. Łukasz Marszałkowski i Wojciech Cysarz

4. Dawid Lewańczyk i Szymon Wojtasik

5. Wiesław Małecki i Andrzej Szulist

6. Mateusz Dziki i Kornel Manuszewski

7. Michał Szulist i Piotr Flak

8.Patryk Buchelt i Marcin Pozorski

9. Michał Pielak i Krzysztof Klin

 

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, mecze toczyły się do 21 punktów systemem każdy z każdym. Po rozegraniu meczów grupowych dwie pierwsze drużyny zagrały w półfinale, następnie zwycięzcy grali o złoty medal a przegrani o brąz.

 

W grupie A pierwsze miejsce zajęli Kornel z Mateuszem i w półfinale spotkali się z Wiesławem i Andrzejem którzy zajęli drugie miejsce w grupie B.

Grupę B wygrali Michał z Krzysztofem i spotkali się w półfinale z Łukaszem i Wojciechem.

 

Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 21:19 dla pary Kornel i Mateusz, natomiast drugi 21:17 dla pary Michał i Krzysztof.

 

Więc w walce o brązowy medal spotkali się Wiesław i Andrzej oraz Łukasz i Wojciech. Pojedynek doświadczenia z młodzieńczą ambicją z pewnością mógł się podobać a wynik był dla większości zgromadzonych zaskoczeniem. Wygrali Łukasz i Wojciech 21:19 zdobywając tym samym brązowy medal!

 

Wielki finał pomiędzy drużynami Kornel/Mateusz oraz Michał/Krzysztof zapowiadał się bardzo emocjonująco i myślę, że spełnił oczekiwania wszystkich zainteresowanych. Po bardzo zaciętym a momentami nawet dramatycznym :) meczu lepszą ekipą okazali się Kornel i Mateusz, którzy pokonali Michała i Krzysztofa 24:22i tym samym zdobyli złoto!

 

Końcowa Klasyfikacja:

 

I miejsce     Mateusz Dziki i Kornel Manuszewski

II miejsce    Michał Pielak i Krzysztof Klin

III miejsce   Łukasz Marszałkowski i Wojciech Cysarz

IV miejsce  Wiesław Małecki i Andrzej Szulist

 

 

Serdecznie wszystkim dziękuję, gratuluję zwycięzcom i zapraszam na kolejny turniej.

 

 Michał Pielak

 

 

 

 

 

Poniedziałek17StyczeńTydzień 3