• image
  • image
Previous Next

Patron szkoły

 

Andrzej Grubba

 

Zestawienie osiągnięć sportowych

w karierze na podstawie polskich

i zagranicznych artykułów prasowych


 

MISTRZOSTWA OKRĘGU

 

 

Starogard Gdański

Indywidualne Mistrzostwa Okręgu Gdańskiego

- I miejsce w singlu

 

1/15

05.1975r.

Gdańsk

Indywidualne mistrzostwa Wybrzeża

- I miejsce w singlu

- I miejsce w deblu z L. Kucharskim

 

1/25

27.05.1975r.

Gdańsk

Mistrzostwa Wybrzeża par

- I miejsce w deblu z L. Kucharskim

 

1/16

10-11.05.1975r.

Elbląg

Mistrzostwa Okręgu Gdańskiego juniorów i młodzików

- I miejsce w singlu

- I miejsce w deblu z L. Kucharskim

 

1/21

05.1975r.

Gdańsk

Mistrzostwa Wybrzeża seniorów

- I miejsce w singlu

- I miejsce w deblu z L. Kucharskim

 

1/22

26.02.1977r.

Gdańsk - Oliwa

Mistrzostwa Wybrzeża

- I miejsce w singlu

- I miejsce w deblu z L. Kucharskim

 

1/27

24.03.1979r.

Starogard Gdański

Mistrzostwa Okręgu Gdańskiego

- I miejsce w singlu

- II miejsce w deblu z Golasińskim

- III miejsce w mikście z M. Kucharską

 

1/37

04.02.1980r.

Starogard Gdański

Mistrzostwa Okręgu

- I miejsce w singlu

- II miejsce w deblu z M. Czajorem

- I miejsce w mikście z M. Kucharską

 

1/70

 

 

Zestawienie

 

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Singel

7

-

-

Debel

5

2

-

Mikst

1

-

1

Razem

13

2

1

MISTRZOSTWA POLSKI

 

02.05.1974r.

Kalisz

Mistrzostwa Polski juniorów

- II miejsce w singlu

 

1/20

02.05.1975r.

Gdynia

Mistrzostwa Polski juniorów

- I miejsce w mikście z M. Urbańską

- III miejsce w deblu z L. Kucharskim

1/16

20.07.1977r.

Łódź

Ogólnopolska Spartakiada Młodzieży

- I miejsce w singlu

- I miejsce w deblu z L. Kucharskim

- I miejsce w mikście z E. Romanowską

 

1/29

27.02.1978r.

Stalowa Wola

Mistrzostwa Polski

- II miejsce w singlu

 

1/33

02.04.1979r.

Wrocław

Mistrzostwa Polski

- I miejsce w singlu

- I miejsce w deblu z L. Kucharskim

 

1/38

04.02.1980r.

Gdańsk

Mistrzostwa Polski

- II miejsce w singlu

- I miejsce w deblu z R. Czochańskim

 

1/76

02.02.1981r.

Zawiercie

Mistrzostwa Polski

- I miejsce w singlu

- I miejsce w deblu z L. Kucharskim

 

1/106

05.04.1982r.

Rzeszów

Mistrzostwa Polski

- I miejsce w singlu

- II miejsce w deblu ze Z. Kucharskim

- I miejsce w mikście z J. Szatko

 

 

 

1/166

22.03.1983r.

Kraków – Nowa Huta

Mistrzostwa Polski

- I miejsce w singlu

- I miejsce w deblu z T. Klimkowskim

 

2/18

20.02.1984r.

Łódź

Mistrzostwa Polski

- I miejsce w singlu

- I miejsce w deblu z L. Kucharskim

 

 

2/32

11.02.1985r.

Gorzów Wielkopolski

Mistrzostwa Polski

- I miejsce w singlu

- II miejsce w deblu z A. Jakubowiczem

- I miejsce w mikście z J. Szatko

 

 

3/10

04.03.1986r.

Warszawa

Mistrzostwa Polski

- I miejsce w singlu

- I miejsce w deblu z A. Jakubowiczem

- I miejsce w mikście z J. Szatko

 

3/77

11.05.1987r.

Zawiercie

Mistrzostwa Polski

- II miejsce w singlu

- I miejsce w mikście z J. Szatko

- II miejsce w deblu z L. Kucharskim

 

3/130

22.02.1988r.

Gdańsk

Mistrzostwa Polski

- I miejsce w singlu

- I miejsce w deblu z L. Kucharskim

- I miejsce w mikście z J. Szymanelis

 

3/176

20.02.1989r.

Częstochowa

Mistrzostwa Polski

- I miejsce w singlu

- I miejsce w deblu z Mojskim

 

4/33

12.03.1990r.

Jastrzębie

Mistrzostwa Polski

- I miejsce w singlu

- I miejsce w deblu z Z. Mojskim

 

4/90

12.03.1991

Olkusz

Mistrzostwa Polski

- I miejsce w singlu ( po raz 11)

 

4/127

09.03.1992r.

Jastrzębie

Mistrzostwa Polski

- I miejsce w singlu (po raz 12)

 

4/164

 

 

 

Zestawienie

 

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Singel

12

4

-

Debel

10

2

2

Mikst

7

-

-

Razem

29

6

2

 

Razem 37 medali, w tym: 29 medali złotych, 6 medali srebrnych i 2 medale brązowe.

 

 

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI

 

19.05.1979r.

Gdańsk

Międzynarodowe Akademickie Mistrzostwa Polski

- I miejsce w singlu

- I miejsce drużynowo z L. Kucharskim i

A. Jakubowiczem

 

1/42

12.03.1984r.

Poznań

- I miejsce w deblu z L. Kucharskim

 

2/36

 

 

Zestawienie

 

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Singel

1

-

-

Debel

1

-

-

Drużynowo

1

-

-

Razem

3

-

-

 

 

 

 

 

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA

 

15.09.1980r.

Anglia - Middlesbrough

- I miejsce w singlu

- I miejsce w deblu z A. Jakubowiczem

- I miejsce drużynowo

- III miejsce w mikście z E. Poźniak

 

1/84

10.09.1984r.

Polska – Gdańsk

- III miejsce w singlu

- III miejsce w deblu z A. Jakubowiczem

- II miejsce drużynowo

 

2/75

 

Zestawienie

 

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Singel

1

-

1

Debel

1

-

1

Mikst

-

-

1

Drużynowo

1

1

-

Razem

3

1

3

MISTRZOSTWA ŚWIATA

 

04.04.1985r.

Szwecja – Goetborg

- III miejsce drużynowo z L. Kucharskim i A. Jakubowiczem

 

3/24

03.03.1987r.

Indie – Delhi

- III miejsce w deblu z L. Kucharskim

 

3/118

10.04.1989r.

Niemcy – Dortmund

- III miejsce w singlu

 

4/36

 

 

Zestawienie

 

Singel

III miejsce

Debel

III miejsce

Drużynowo

III miejsce

 

 

 

MIĘDZYNARODOWE TURNIEJE „MASTERS” – „GRAND PRIX” - „NORWICH UNION”

 

 

27.09.1979r.

Anglia – Londyn

- I miejsce w deblu z L. Kucharskim

- II miejsce drużynowo

 

1/48

12.05.1980r.

Anglia – Preston – „Grand – Prix Norwich Union”

  • VII miejsce w singlu

 

1/89

16.05.1980r.

Niemcy – Born

- II miejsce w singlu po czterech turniejach

 

1/90

15.06.1980r.

Chiny – Hongkong – „Turniej Masters”

- IV miejsce w singlu

 

1/136

12.1981r.

Anglia – Londyn – Międzynarodowy Turniej Asów

- I miejsce w singlu

 

1/156

06.10.1983r.

Francja – Paryż – Turniej Grand – Prix International de Credit Agricole”

- II miejsce w singlu

 

2/23

09.05.1984r.

Polska Katowice – “Międzynarodowy Turniej Asów”

- I miejsce w singlu

 

2/58

04.06.1984r.

Chiny – Hongkong – „Turniej Masters”

- IV miejsce

 

2/60

06.12.1984r.

Dania – Kopenhaga – „Międzynarodowy Turniej Asów”

- I miejsce w singlu

 

2/84

15.05.1985r.

Anglia – Wembley – „Międzynarodowy Turniej Asów

- I miejsce w singlu

 

3/3

04.12.1986r.

Dania – Kopenhaga – „Turniej Pondus Cup”

- II miejsce w singlu

 

3/95

22.09.1987r.

Anglia – Londyn _ Turniej Masters”

- I miejsce w singlu

 

 

 

3/141

29.05.1988r.

 

 

Austria – Wiedeń – „Tischtennis Gala”

 

- I miejsce w singlu

 

3/91

06.09.1988r.

Szwecja – Falkenberg „Turniej tenisa stołowego”

- I miejsce w deblu

 

4/10

28.11.1988r.

Hiszpania – Barcelona – „Turniej Masters”

- I miejsce w singlu

 

4/31

17.01.1989r.

Bankok – Międzykontynentalny Turniej Europa – Azja

- III miejsce w singlu

 

4/28

03.02.1989r.

Anglia – Preston – „Turniej Masters”

- I miejsce w singlu

 

4/31

27.11.1989r.

Francja – Paryż – „Turniej Masters”

- III miejsce w singlu

 

4/58

29.01.1990r.

Japonia – Tokio – „Turniej z cyklu „All Stars”

- I miejsce w singlu

 

4/74

22.02.1990r.

Francja – Nimes – „Międzynarodowy Turniej”

- I miejsce w singlu

 

4/78

21.01.1991r.

Japonia – Nishominiya – „Turniej All Stars”

- I miejsce w singlu

 

4/125

26.01.1991r.

Japonia – Tokio – „Turniej All Stars”

- I miejsce w singlu

 

5/12

29.01.1991r.

Japonia – Tokio – „Turniej All Stars”

- I miejsce w singlu

 

4/125

20.06.1991r.

Niemcy – Erdmannhausen – „Turniej Tenisa Stołowego”

- II miejsce w singlu

 

4/138

04.07.1991r.

Niemcy – Elsenfeld – „Turniej Grand Prix”

II miejsce w singlu

 

4/138

18.10.1993r.

Francja – Paryż – „Turniej Grand – Prix”

- III miejsce w singlu

 

 

5/54

03.07.1995r.

Niemcy – Schwerte – „Turniej Grand Prix”

- I miejsce w singlu

 

 

5/160

09.01.1996r.

USA – Beverly Hills – Turniej tenisa stołowego

- III miejsce w singlu

 

5/168

12.02.1996r.

Katar “Turniej tenisa stołowego – “Open”

- II miejsce w singlu

 

5/168

09.09.1996r.

Niemcy – Aalen – „Turniej Masters Cup”

- III miejsce w singlu

 

5/201

 

 

Zestawienie

 

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Singel

14

6

5

Debel

1

-

-

Drużynowo

-

1

-

Razem

15

7

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA

 

10.09.1977r.

Polska – Gdynia : Międzynarodowe Mistrzostwa Polski

- I miejsce w singlu

 

1/29

29.01.1979r.

Czechosłowacja – Usti nad Łabą

- V i VIII miejsce

 

1/35

14.12.1979r.

 

 

20.10.1980r.

Anglia – Brington

- I miejsce w deblu z L. Kucharskim

 

Holandia

- I miejsce w mikście z B. Vriesekoop

 

1/57

24.11.1980r.

Jugosławia – Zagrzeb

- II miejsce w mikście z B. Vriesekoop

 

1/89

01.12.1980r.

Szwecja – Sztokholm

- II miejsce w deblu z L. Kucharskim

 

1/90

26.01.1981r.

Walia – Cardiff

- I miejsce w deblu z L. Kucharskim

 

1/102

23.02.1981r.

Czechosłowacja – Praga

- I miejsce w deblu z L. Kucharskim

 

1/110

08.03.1981r.

Polska – Wrocław

- I miejsce w deblu z L. Kucharskim

 

1/114

08.09.1981r.

KRL-D – Phenian

- II miejsce w deblu z L. Kucharskim

 

1/145

20.10.1981r.

Włochy – Wenecja

- II miejsce w singlu

- III miejsce w deblu z L. Kucharskim

- III miejsce w mikście z E. Poźniak

- I miejsce w finale drużynowym z L. Kucharskim

 

1/152

03.11.1981r.

Belgia

- I miejsce w deblu z L. Kucharskim

 

1/155

07.12.1981r.

Szwecja – Sztokholm

- I miejsce w mikście z B. Vriesekoop

 

1/158

22.11.1982r.

Jugosławia – Split

- I miejsce w mikście z B. Vriesekoop

 

 

2/7

20.12.1982r.

Francja – Strasburg

- II miejsce w mikście z B. Vriesekoop

 

2/12

17.03.1983r.

Rumunia - Bukareszt

- I miejsce w singlu

- I miejsce w mikście z O. Nemes

 

2/17

30.01.1984r.

Anglia

- III miejsce w singlu

- II miejsce w drużynie z L. Kucharskim

 

2/33

13.02.1984r.

Niemcy – Duisburg

- I miejsce w singlu

- II miejsce w drużynie z L. Kucharskim

 

2/31

22.10/1984r.

Holandia – Rotterdam

- II miejsce w singlu

- I miejsce drużynowo z L. Kucharskim

 

2/81

03.12.1984r.

Francja – Renes

- II miejsce w deblu z D. Douglasem

 

2/84

21.01.1985r.

Walia

- I miejsce w singlu

- I miejsce w drużynie z L. Kucharskim

 

3/4

28.10.1985r.

Polska – Olsztyn

- III miejsce w singlu

- I miejsce w mikście z J. Szatko

- III miejsce drużynowo

 

3/37

02.12.1985r.

Szwecja – Kalskrona

- I miejsce w singlu

 

3/48

17.02.1986r.

Niemcy – Karlsruhe

- II miejsce w mikście z B. Vriesekoop

- I miejsce drużynowo

 

3/73

08.12.1986r.

Francja – Lyon

- II miejsce w singlu

 

 

 

3/95

26.10.1987r.

Polska – Łódź

- II miejsce w singlu

- II miejsce w mikście z B. Vriesekoop

 

 

3/149

21.01.1988r.

Anglia – Brington

- I miejsce w deblu z L. Kucharskim

 

3/168

08.02.1988r.

Niemcy – Wiesbaden

- I miejsce w singlu

- II miejsce w deblu z L. Kucharskim

- I miejsce drużynowo

 

3/171

27.02.1989r.

Czechosłowacja – Ostrawa

- II miejsce w singlu

 

4/31

24.10.1989r.

Polska – Częstochowa

- I miejsce w singlu

- I miejsce w deblu z Mojskim

 

4/33

11.12.1989r.

Szwecja – Joenkoeping

- I miejsce w deblu z Gatienem

 

4/61

03.12.1990r.

Francja – Lyon

- I miejsce w singlu

 

4/115

30.11.1992r.

Francja – Lieven

- III miejsce w singlu

 

4/177

29.09.1993r.

Szwecja _ Karlskrona

- I miejsce w singlu

 

5/61

23.10.1995r.

Polska _ Cetniewo

- I miejsce w deblu z L. Błaszczykiem

 

5/158

05.1998r.

Holandia – Eindhoven

- II miejsce drużynowo

 

5/235

 

 

Zestawienie

 

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Singel

8

5

3

Debel

9

4

1

Mikst

5

4

1

Drużynowo

5

3

1

Razem

27

16

6

 

 

 

MISTRZOSTWA EUROPY

 

20.04.1982r.

Węgry – Budapeszt

- I miejsce w mikście z B. Vriesekoop

 

1/74

15.04.1984r.

ZSRR – Moskwa

- II miejsce w singlu

- II miejsce drużynowo

- II miejsce w mikście z B. Vriesekoop

 

2/49

04.03.1986r.

Czechosłowacja – Praga

- III miejsce w singlu

- III miejsce w drużynie

 

3/86

28.03.1988r.

Francja – Paryż

- II miejsce w mikście z B. Vriesekoop

- III miejsce w deblu z L. Kucharskim

 

3/185

17.04.1990r.

Szwecja – Goeteborg

- II miejsce w singlu

 

4/88

22.04.1992r.

Niemcy – Stuttgart

- III miejsce w singlu

 

4/169

08.05.1996r.

Czechosłowacja – Bratysława

- II miejsce w deblu z L. Błyszczykiem

- III miejsce drużynowo

 

5/179

 

 

Zestawienie

 

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Singel

-

2

2

Debel

-

1

1

Mikst

1

2

-

Drużynowo

-

1

2

Razem

1

6

5

 

 

 

 

 

PUCHAR ŚWIATA

 

12.07.1981r.

Malezja – Kuala Lumpur

- VI miejsce

 

1/156

12.08.1982r.

Hongkong

- XIV miejsce

 

2/4

26.08.1985r.

Chiny – Fashan

- II miejsce

 

3/33

14.07. 1986r.

Trynidad – Port of Spain

- VI miejsce

 

3/90

19.08.1987r.

Hongkong – Makao

- III miejsce

 

3/140

20.06.1988r.

Chiny – Wuhan

- I miejsce

 

4/3

07.08.1989

Kenia – Nairobi

- II miejsce

 

4/48

1990r.

Japonia – Chiba

- V miejsce

 

6/18

1991r.

Malezja – Kuala Lumpur

- V miejsce

 

6/18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DRUŻYNOWE PUCHARY

I MISTRZOSTWA

 

15.04.1985r.

Polska – AZS Gdańsk

 

 

Puchar Europy

3/29

27.04.1987r.

RFN - Zugbrucke Grenzau

Austria – TTC Stockerau

 

 

Puchar Europy

Puchar Austrii

3/13

6/127

1987r.

RFN - Zugbrucke Grenzau

 

 

Mistrzostwo Niemiec

6/125

1991r

RFN - Zugbrucke Grenzau

 

 

Mistrzostwo Niemiec

6/125

1993r.

RFN - Zugbrucke Grenzau

 

 

Puchar Niemiec

6/125

1994r.

RFN - Zugbrucke Grenzau

 

 

Mistrzostwo Niemiec

6/125

1997r.

RFN - Zugbrucke Grenzau

 

 

Puchar Niemiec

6/125

1998r.

RFN - Zugbrucke Grenzau

 

Zwycięzca Pucharu Europejskiej Federacji Tenisa Stołowego

 

6/125

31.05.1999r.

RFN - Zugbrucke Grenzau

 

Mistrzostwo Niemiec

6/125

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLEBISCYTY

 

19.04.1979r.

Gdańsk – Najlepszy Student Sportowiec Wybrzeża organizowany przez AZS

- I miejsce

 

1/17

20.03.1980r.

III Plebiscyt ZG SZSP i AZS na najlepszego studenta sportowca

- I miejsce

 

1/76

08.01.1981r.

Plebiscyt na najlepszego sportowca województwa gdańskiego za 1980r. organizowany przez „Dziennik Bałtycki”

- V miejsce

 

1/97

11.02.1981r.

Plebiscyt na najlepszych studentów sportowych organizowany przez ZS AZS

- I miejsce

 

1/109

22.04.1981r.

Plebiscyt na 10 najlepszych studentów sportowych organizowany przez ZG AZS, GKKKFiS „Politechnik”

- II miejsce

 

1/130

15.03.1982r.

Plebiscyt na 10 najlepszych studentów sportowych województwa gdańskiego organizowany przez „Dziennik Bałtycki”

- I miejsce

 

1/165

07.04.1982r.

Plebiscyt na 10 najlepszych studentów sportowych za 1981r. organizowany przez AZS

- II miejsce

 

1/169

01.02.1984r.

Plebiscyt AZS na najpopularniejszego sportowca województwa gdańskiego

- II miejsce

 

2/31

28.12.1984r.

Plebiscyt „Dziennika Bałtyckiego” na najlepszych s sportowców województwa gdańskiego

- I miejsce

 

2/89

08.01.1985r.

Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca Polski”

- I miejsce za 1984r.

 

 

2/96

22.02.1985

Plebiscyt AZS na najpopularniejszego sportowca środowiska akademickiego

- I miejsce

 

 

 

3/4

26.02. 1985r.

Plebiscyt „Telewizji Polskiej” i „Trybuny Ludu” na sportowca miesiąca stycznia

- I miejsce

 

3/8

30.12.1985r.

Plebiscyt „Telewizji Polskiej” i „Trybuny Ludu” na sportowca miesiąca grudnia

- I miejsce

 

3/55

19.12.1985r.

Plebiscyt „Dziennika Bałtyckiego” na najlepszych sportowców województwa gdańskiego za 1985r.

- I miejsce

 

3/55

06.01.1986r.

50 plebiscyt „ Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca Polski

- II miejsce

 

3/58

24.02.1986r.

Plebiscyt „Trybuny Ludu” i TVP na sportowca miesiąca lutego

- I miejsce

 

3/76

29.12.1986

Plebiscyt „Trybuny Ludu” i TVP na sportowca miesiąca grudnia

- I miejsce

 

3/99

29.12.1986r.

Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca Polski

- IV miejsce

 

3/100

14.01.1987r.

Plebiscyt „Trybuny Ludu” i TVP na najlepszego sportowca roku

- I miejsce

 

3/102

09.01.1987r.

Plebiscyt TVP i Trybuny Ludu” na sportowca miesiąca stycznia

- I miejsce

 

3/106

12.01.1988r.

52 plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca Polski

- III miejsce

 

3/165

05.02.1988r.

35 plebiscyt „Dziennika Bałtyckiego” na 10 najlepszych sportowców województwa gdańskiego

- I miejsce

 

3/165

12.04.1988r.

Międzynarodowy ranking polskich sportowców za I kwartał 1988r. według „Sportowca”

IV miejsce

 

 

 

 

1/188

29.12.1989r.

37 plebiscyt „Dziennika Bałtyckiego” na najlepszych sportowców Wybrzeża

- I miejsce

 

4/66

08.01.1990r.

55 plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca Polski

- V miejsce

 

4/68

07.01.1991r.

Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca dekady lat 80-tych

- I miejsce

 

4/69

06.01.2001r.

Plebiscyt „Dziennika Bałtyckiego” na sportowca XX wieku

- III miejsce

 

6/164

 

06.01.2003r.

Plebiscyt „Dziennika Bałtyckiego” na sportowca Wszechczasów

- I miejsce

7/34

 

 

 

Zestawienie

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

18

4

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MEDALE ZA ZASŁUGI

 

12.11.1980

Warszawa – srebrny medal za wybitne osiągnięcia sportowe

 

1/89

28.04.1982r.

Warszawa – złoty medal za wybitne osiągnięcia sportowe

 

1/179

29.06.1986r.

Warszawa – złoty medal za wybitne osiągnięcia sportowe

2 medale brązowe

 

3/86

10.04.1987r.

Warszawa - srebrny medal za wybitne osiągnięcia sportowe – za III miejsce na MS w Delhi

 

3/126

17.05.1987r.

Zasłużony Mistrz Sportu”

 

3/130

26.05.1988r.

Złoty medal za wybitne osiągnięcia sportowe

 

4/6

13.01.1999r.

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski

 

6/67

24.07.2005r.

Pośmiertnie odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

 

7/78

 

Zestawienie medali ZA ZASŁUGI

 

ZŁOTE

SREBRNE

BRĄZOWE

3

2

2

 

Razem 7 medali za zasługi i dwa krzyże.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NAGRODY FAIR PLAY

 

 

21.05.1989r.

Polska - Warszawa – Nagroda Fair Play – za oddanie Wadnerowi punktów, których nie zdobył w uczciwej walce na turnieju „Grand Prix” w Barcelonie

 

6/64

28.06.1989r.

Francja – Paryż - Nagroda „Fair Play” im. Pierre de Coubertina – za postawę podczas całej kariery sportowej przyznana przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski

 

4/47

08.05.1996r.

Czechosłowacja – Bratysława – podczas Mistrzostw Europy A.Grubba otrzymał puchar „Fair Play” za przebieg całej kariery ufundowany przez 5-krotnego MS Słowaka Frantiska Tokara

5/181

 

 

 

NAGRODY „JOOLA TROPHY”

 

 

05.04.1985r.

Szwecja – Goeteborg – najlepszy zawodnik rozgrywek drużynowych Mistrzostw Świata - nagroda firmy „Joola Trophy”

 

3/24

10.04.1986r.

Czechosłowacja - Praga – najlepszy zawodnik rozgrywek drużynowych mistrzostw Europy - nagroda firmy „Joola Trophy”

 

3/82

03.03.1987r.

Indie – Delhi – III miejsce w klasyfikacji „Joola Trophy” na najskuteczniejszego zawodnika rozgrywek drużynowych.

3/155

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UZNANIA

 

15.06. 1978r.

Laureat „Czerwonej róży” na najlepszego studenta sportowca

 

1/34

10.04.1987r.

Nagroda Ministra Spraw Zagranicznych za wybitne osiągnięcia sportowe za granicą + srebrny medal

 

3/125

04.1989r.

Gratulacje wojewody gdańskiego J. Jędykiewicza za zdobycie III miejsca w mistrzostwach świata

 

4/41

1994r.

Andrzej wybrany Prezydentem Klubu Zawodowych Tenisistów Stołowych w Europie

 

5/91

29.12.1998r.

Nagroda Honorowa Prezydenta Miasta Sopotu

 

6/66

29.12.1998r.

Statuetka „Radiowa Osobowość” roku 1998

 

6/66

25.10. 2001r.

Statuetka BCC za ambasadorowanie pomorskim przedsiębiorcom za granicą oraz za wybitną wrażliwość społeczną

 

7/9

11.04.2002r.

Jubileuszowy plebiscyt „Dżentelmen Roku” 2002

 

7/18

06.01.2003

Plebiscyt „Dziennika Bałtyckiego” na sportowca wszechczasów

I miejsce

 

7/34

03.01.2003

Gratulacje Prezydenta Gdańska za wygranie plebiscytu „Dziennika Bałtyckiego” na sportowca wszechczasów oraz liczne sukcesy i medale mistrzostw Europy i świata

 

7/35

23.08.2003r.

Gratulacje Prezydenta Starogardu Gdańskiego za osiągnięcia sportowe, które rozsławiły polski sport na świecie

 

7/41

30.09.2003r.

Dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego

 

7/43

05.07.2004r.

Odsłonięcie gwiazdy Andrzeja Grubby w „Alei Gwiazd” w Cetniewie.

 

7/45

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OBIEKTY SPORTOWE I INNE NOSZĄCE IMIĘ ANDRZEJA GRUBBY

 

 

01.11.2005r.

Gdańsk Zaspa – Centralny Ośrodek Wyszkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego

 

14.05.2006r.

 

Starogard Gdański – Miejska Hala Widowiskowo – Sportowa

2006r.

 

Kąkolewo – Szkoła Podstawowa

01.06.2006r.

 

Zelgoszcz – Publiczna Szkoła Podstawowa

01.09.2006r.

Przytocko – Publiczna Szkoła Podstawowa

 

06

 

Jeżewo - Hala Sportowa przy Zespole Szkół

 

29.05.2009r.

 

Święta Katarzyna – Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej nr 1

06.2006r.

 

Sopot - Skwer

14.05.2010

 

Gdańsk- Aleja – przy Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu

15.05.2010r.

 

Brzeg Dolny – Hala Widowiskowo - Sportowa

22.05.20410r.

 

Straszyn – Hala Sportowa przy Zespole Szkół

01.09.2010r.

Międzyzdroje – Hala Sportowa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LISTA KLASYFIKACYJNA EUROPEJSKIEJ UNII I ŚWIATOWEJ FEDERACJI TENISA STOŁOWEGO

 

01.02.1979r.

 

XX miejsce w Europie i na świecie

1/35

15.08.1985r.

 

I miejsce za I półrocze ETTU i ITTE

3/35

10.09.1986r.

 

III miejsce w Europie i V na świecie

3/92

1991r.

 

III miejsce w Europie i III na świecie

4/148

1992/3

 

VI miejsce w Europie i IV na świcie

5/29

 

 

ETTU - Europejska Unia Tenisa Stołowego

ITTE - Światowa Federacja Tenisa Stołowego

 

 

 

 

 

 

Poniedziałek18ListopadTydzień 47